• چهار شنبه, مارس 15, 2023

مرکز ثبت دامنه کشوری ایران با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد از ابتدای سال 1402 کلیه درخواست‌های مرتبط با دامنه ir تنها با احراز هویت امکان‌پذیر خواهد بود.

این اطلاعیه به شرح زیر است:

 

  • احتراماً به اطلاع می‌رساند از ابتدای سال 1402 کلیه درخواست‌های مرتبط با دامنه نقطه آی آر فقط از طریق شناسه‌های کاربری احراز هویت شده پذیرفته خواهد شد و به هیچ یک از درخواست‌های ارسالی (اعم از ثبت، تمدید، لغو، انتقال و نظایر آن) در شناسه‌های کاربری فعلی ترتیب اثر داده نخواهد شد. در همین راستا از صاحبان دامنه دات آی آر دعوت می‌شود به منظور جلوگیری از تضییع حقوق خود، در اسرع وقت با مراجعه به لینک https://verify.nic.ir نسبت به تکمیل اطلاعات شناسه کاربری و احراز هویتی خود اقدام نمایند. بدیهی است مسئولیت عدم اقدام در این خصوص بر عهده کاربر می‌باشد.
  • مراجعین محترم باستحضار میرساند در حال حاضر احراز هویت کاربران حقیقی ایرانی در حال انجام می باشد، فرایند احراز هویت کاربران حقوقی و خارجی متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.
  • کاربران و صاحبان دامنه که صاحب چند شناسه کاربری ایرنیک هستند فقط با یک شناسه کاربری احراز هویت را انجام دهند.جهت احراز هویت شناسه های دیگر متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

 

با توجه به این اطلاعیه، نیاز است جهت احراز هویت شناسه های کاربری خود در بازه زمانی پیش از آغاز سال 1402 طبق توضیحات ارائه شده اقدامات لازم را انجام دهید.

لازم به ذکر است که تمامی کاربران باید تا ابتدای سال 1402 فرایند احراز هویت خود را در سامانه ایرنیک انجام داده باشند. در غیر این صورت، به هیچکدام از درخواست‌ها برای ثبت، تمدید، انتقال و لغو دامنه های ir. پاسخی داده نخواهد شد.

 

همچنین میتوانید در مقاله زیر آموزش کامل فرایند احراز هویت اشخاص حقیقی ایرنیک را به صورت تصویری در پایگاه دانش ابرنوین مطالعه کنید.

مشاهده مقاله